O nás

„Pevně věřím, že síla krystalů ukrytá ve špercích dokáže divy“    

 

Do jejich energie a kouzla se zamilujete i vy.  

 

Proč právě Killary

 

Killary (čte se kijary) v domorodém jazyce peruánských indiánů znamená měsíční svit.

V názvu je ukrytá krása, magie, rituály a ženskost, které se s Lunou odjakživa spojují.

Tyto vlastnosti mají také ručně vyráběné šperky z malých šperkařských dílen ve městě Cusco, které tu můžete zakoupit. Jedná se o šperky-amulety, které vás podpoří svou jedinečnou energií. Tato energie je dána místem jejich vzniku, ale také použitými symboly posvátné geometrie a drahými kameny a jejich účinky.    

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci, je každý kousek neopakovatelným originálem, který se i od ostatních kusů stejného modelu jemně liší například barvou kamene.  

Náš koncept je "Slow fashion", nepracujeme v sériích a existuje nanejvýš několik kousků oblíbeného modelu. Nabízíme vám kvalitu a věnování se každému unikátnímu kousku.

 

O mně

 

Jsem Zuzana Šnajdrová, rodem Češka, s druhým domovem v Peru. Když jsem před 11 lety poprvé přiletěla do Peru, zamilovala jsem se na první pohled. Do tamních lidí, kultury, barev, energie… A ano, brzy i do mého manžela.

 

P2120934

 

Do Čech jsem si pak chtěla odvézt kus tamní atmosféry. A protože mám odmala ráda umění, estetiku a polodrahokamy, přivezla jsem si energii Peru ukrytou v krystalech, náušnicích a přívěscích.

Zajímá mě udržitelný a zodpovědný způsob života, proto šperky nakupuji přímo od dvou výrobců v Cuscu, ke kterým potom jde většina výtěžku z prodeje. Jsou to moji kamarádi a mám radost, že tak můžu podpořit jejich rodiny a peruánské umění. 

Šperky jsem nejdřív nabízela svým kamarádkám, později na mineralogických výstavách a nakonec jsem vytvořila e-shop, aby se tato umělecká díla, ze kterých vyzařuje energie, dostala i k ženám, se kterými se třeba osobně nikdy nepotkám. Jsem si jistá, že v nabídce si pro sebe ten pravý vyberete během chviličky.    

 

Šperkaři    

 

Miguel Ángel Osorio Mendoza

"Umění se mi vždy líbilo a šperky jsem začal dělat už v 16 letech. Vzorem mi byl můj bratr, od kterého jsem se také naučil se stříbrem pracovat. Nejradši mám předkolumbijský styl a moderní šperky."

 

 

 

Alvaro Gerardo Carreño Palma

"Odmalička jsem sedával v tátově dílně a pozoroval, jak se mu pod rukama proměňují kousky kovu v energií tepající skvosty. Brzy jsem mu začal pomáhat a zanedlouho jsem přišel s vlastními návrhy. Moje šperky nejsou jen ozdoba. V každém z nich najdete inspiraci přírodou a peruánskou kulturou, ale také otisk mých citů, vášní a zkušeností. "

 

 

Který učaroval vám?

Zmínky o nás:
Magazín Wolnine

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení