O nás

„Pevně věřím, že síla krystalů ukrytá ve špercích dokáže divy“    

 

Do jejich energie a kouzla se zamilujete i vy.  

 

Proč právě Killary

 

Killary (čte se kijary) v domorodém jazyce peruánských indiánů znamená měsíční svit.

V názvu je ukrytá krása, magie, rituály a ženskost, které se s Lunou odjakživa spojují.

Tyto vlastnosti mají také ručně vyráběné šperky z malých šperkařských dílen ve městě Cusco, které tu můžete zakoupit. Jedná se o šperky-amulety, které vás podpoří svou jedinečnou energií. Tato energie je dána místem jejich vzniku, ale také použitými symboly posvátné geometrie a drahými kameny a jejich účinky.    

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci, je každý kousek neopakovatelným originálem, který se i od ostatních kusů stejného modelu jemně liší například barvou kamene.  

Náš koncept je "Slow fashion", nepracujeme v sériích a existuje nanejvýš několik kousků oblíbeného modelu. Nabízíme vám kvalitu a věnování se každému unikátnímu kousku.

 

O mně

 

Jsem Zuzana Šnajdrová, rodem Češka, s druhým domovem v Peru. Když jsem před 11 lety poprvé přiletěla do Peru, zamilovala jsem se na první pohled. Do tamních lidí, kultury, barev, energie… A ano, brzy i do mého manžela.

 

P2120934

 

Do Čech jsem si pak chtěla odvézt kus tamní atmosféry. A protože mám odmala ráda umění, estetiku a polodrahokamy, přivezla jsem si energii Peru ukrytou v krystalech, náušnicích a přívěscích.

Zajímá mě udržitelný a zodpovědný způsob života, proto šperky nakupuji přímo od dvou výrobců v Cuscu, ke kterým potom jde většina výtěžku z prodeje. Jsou to moji kamarádi a mám radost, že tak můžu podpořit jejich rodiny a peruánské umění. 

Šperky jsem nejdřív nabízela svým kamarádkám, později na mineralogických výstavách a nakonec jsem vytvořila e-shop, aby se tato umělecká díla, ze kterých vyzařuje energie, dostala i k ženám, se kterými se třeba osobně nikdy nepotkám. Jsem si jistá, že v nabídce si pro sebe ten pravý vyberete během chviličky.    

 

Šperkaři    

 

Miguel Ángel Osorio Mendoza

"Umění se mi vždy líbilo a šperky jsem začal dělat už v 16 letech. Vzorem mi byl můj bratr, od kterého jsem se také naučil se stříbrem pracovat. Nejradši mám předkolumbijský styl a moderní šperky."

 

 

 

Alvaro Gerardo Carreño Palma

"Odmalička jsem sedával v tátově dílně a pozoroval, jak se mu pod rukama proměňují kousky kovu v energií tepající skvosty. Brzy jsem mu začal pomáhat a zanedlouho jsem přišel s vlastními návrhy. Moje šperky nejsou jen ozdoba. V každém z nich najdete inspiraci přírodou a peruánskou kulturou, ale také otisk mých citů, vášní a zkušeností. "

 

 

Který učaroval vám?

Zmínky o nás:
Magazín Wolnine

Zpět do obchodu