O nás

„Umění peruánských šperkařů jsem chtěla dopřát všem svým kamarádkám.“  

 

Do jejich energie a kouzla se zamilujete i vy.  

 

Jsem Zuzana Šnajdrová, rodem Češka, která našla druhý domov v Peru. Když jsem před 8 lety poprvé přiletěla do Peru, zamilovala jsem se na první pohled. Do tamních lidí, kultury, barev, energie… A ano, velmi brzy i do svého manžela.

Když jsem se pak vracela do Čech, chtěla jsem si s sebou odvézt kus tamní atmosféry. A protože pocházím z Jablonce a odmala mě obklopovala krása šperků a bižuterie, přivezla jsem k nám energii Peru ukrytou v náušnicích a přívěscích.

Zajímá mě udržitelný a zodpovědný způsob života a původ věcí, kterými se obklopuji. Proto šperky nakupuji přímo od dvou výrobců ve městě Cusco, ke kterým potom jde většina výtěžku z prodeje. Jsou to moji kamarádi, vím, že se na ně můžu spolehnout, a mám radost, že touto formou můžu podpořit své přátele a ekonomiku země, kterou jsem si zamilovala.  

 

Peruánské šperky jsem nabízela nejdřív svým kamarádkám, později na mineralogických výstavách a nakonec jsem vytvořila e-shop, aby se tyhle ručně vyráběné skvosty, ze kterých vyzařuje energie, dostaly i k ženám, se kterými se osobně možná nikdy nepotkám.

Jsem si jistá, že v nabídce si pro sebe ten pravý vyberete během chviličky.  

 

Šperkaři  

 

Miguel Ángel Osorio Mendoza

Umění se mi vždy líbilo a šperky jsem začal dělat už v 16 letech. Vzorem mi byl můj bratr, od kterého jsem se také naučil pracovat se stříbrem. Nejradši mám předkolumbijský styl a moderní šperky.

Video a zpracování šperků zde  

 

Alvaro Gerardo Carreño Palma

Odmalička jsem sedával v tátově dílně a pozoroval, jak se mu pod rukama proměňují kousky kovu v energií tepající skvosty. Brzy jsem mu začal pomáhat a zanedlouho jsem přišel s vlastními návrhy. Moje šperky nejsou jen ozdoba, v každém z nich najdete inspiraci přírodou a peruánskou kulturou, ale také otisk mých citů, vášní a zkušeností. 

Video a zpracování šperků zde.     

 

Proč právě Killary

Killary (čte se kijary) v domorodém jazyce peruánských indiánů znamená měsíční svit. V názvu je pro mě ukrytá krása, magie, rituály a ženskost, které se s Lunou odjakživa spojují.

Tyto vlastnosti mají také ručně vyráběné šperky z malých šperkařských dílen ve městě Cusco, které na těchto stránkách koupíte. Jedná se o šperky-amulety, které vás podpoří svou jedinečnou energií. Tato energie je dána místem jejich vzniku, ale také použitými symboly posvátné geometrie a drahými kameny, které mají různé účinky.  

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci a šperky se vyrábí inkrustací z drahých kamenů, je každý kousek neopakovatelným originálem, který se i od ostatních kusů stejného modelu jemně liší barvou.

Který učaroval vám?