Péče o šperky

Taky máte rády šperky lesklé, čisté a zářící?  

Nejdříve vám povím, jak probíhá běžné domácí čištění šperků. Dole vám pak prozradím, co byste měly udělat, když vám šperk přijde domů: jak ho očistit energeticky.  

Chcete vědět, jak na šeď, zažloutlost nebo černotu, které se po nějaké době začne objevovat? Stejně tak jako naše tělo a ostatní věci, které nás obklopují, i šperky potřebují sem tam vyčistit.

Samozřejmě záleží na tom, jak často je používáte: jestli si je berete jen občas na parádu, nebo s nimi chodíte do fitka a spíte.  

 

Máte tu několik možností, jak o šperky pečovat:  

Není nic jednoduššího než čištění jedlou sodou: do mističky nebo na ruku nasypete bílý prášek, vezmete si měkký kartáček a s ním šperk krásně vyčistíte.

Ideální je pak šperk otřít bavlněným hadříkem, a poté vyleštit speciálním bavlněným leštícím hadříkem na šperky, který seženete v klenotnictví nebo na internetu. Šperky s kameny nebo inkrustacemi je nejlepší čistit jedlou sodou a leštícím hadříkem, jemně a bez kartáčku.  

Pokud chcete zazářit, ale zrovna nemáte po ruce jedlou sodu, dá se takto čistit i se zubní pastou. Pak je samozřejmě nutné šperk opláchnout. Ale z mé zkušenosti čistí mnohem lépe právě jedlá soda. Dá se koupit ve velkém balení a využít k dalšímu ekologickému čištění domácnosti.  

 

Pokud se jedná o celo stříbrné šperky BEZ KAMENŮ, můžete je na 5min ponořit do nekovové nádoby s teplou vodou se solí/octem/jedlou sodou, případně s čisticím prostředkem na nádobí a přikrýt alobalem. Potom šperk vytáhnete, osušíte a vyleštíte bavlněným leštícím hadříkem na šperky, nebo zkrátka jiným bavlněným hadříkem, který máte po ruce.  

 

Pokud je šperk dlouho nepoužívaný a znečištěný, nebo zkrátka potřebuje důkladnější péči, je vhodné použít lázeň na stříbrné šperky, například od firmy Connoisseurs. Tato lázeň se nedoporučuje pro šperky s kameny. Šperk do lázně ponoříte jen na pár sekund.  

 

Případně je možné si nechat klenoty vyčistit v profesionální ultrazvukové čističce.  

 

K obecným doporučením samozřejmě patří vyhýbat se kontaktu šperku s chemikáliemi, sundat si je před koupelí nebo mytím nádobí, sundat si je před spaním, nestříkat přímo na ně parfém nebo jiné chemikálie, ukládat je v uzavřeném suchém prostoru a chránit je před nadbytečným slunečným zářením.  

 

Tak a teď ke slíbenému energetickému očištění šperku a kamene:   Dejte šperk s kamenem na 24hod do mořské soli. Zasypte ho, nemusí to být zrovna kilo soli, ale právě tak akorát, aby šperk byl do soli ponořen. Sůl má totiž tu vlastnost, že do sebe nasává všechny energie. V krystalu totiž budou uložené energie všech lidí, kteří na něj sahali.  Proto se například sype na zem pro očištění prostoru ve Feng Shui.  

Dám vám ještě dva tajné triky:   Pokud kupujete oblečení z druhé ruky, měly byste ho nejprve na 24hod namočit do vody se solí, abyste si na sebe nedávali cizí energie. Stejně tak, když darujete vlastní oblečení, měly byste ho také nejdřívě namočit na 24hod do vody se solí.

Pokud máte krystal a chcete s ním pracovat, potřebujete nejdříve očistit. Dejte ho také na 24hod do vody s mořskou solí. Šperky do vody nedáváme, protože většina kamenů je lepených a mohly by se odlepit.   

 

Věřím, že tato péče vám pomůže k ještě kouzelnějšímu a spokojenějšímu nošení vašich skvostů a budete se cítit úžasně.

Zpět do obchodu